You are here: Home » O autorze

O autorze

Cześć!

Dawid Machalica autor bloga ZorganizowaniWitam Cię na moim blogu. Strasznie fajnie, że wpadłeś! 🙂

Nazywam się Dawid. Jestem szczęśliwym mężem, pracownikiem Instytutu Lotnictwa i programistą. Wierzę również, że to kim jeszcze się stanę, zależy niemal wyłącznie ode mnie.

***

Nie pamiętam już, jak to się dokładnie zaczęło. Chyba od jakiejś książki Tonego Buzana dotyczącej szybkiej nauki. Po jej przeczytaniu, nagle wszystko, co dotychczas robiłem „intuicyjnie” (bo z nauką nigdy nie miałem problemów) wydało się oczywiste, powszechnie dostępne. Można było to opisać, wyjaśnić i przede wszystkim przekazać innym ludziom. Zafascynowało mnie to, bo skoro można to zrobić z nauką języków obcych, to dlaczego miało by być inaczej z radzeniem sobie z negatywnymi emocjami, stresem, brakiem motywacji, czy przemawianiem publicznym? 

Jedna książka odmieniła moje życie – pokazała, że sukces (jakkolwiek go definiujemy) rządzi się uniwersalnymi schematami. Schematami, które można poznać i wprowadzić do swojego życia, zamodelować. Na przestrzeni ostatnich 10 lat systematycznie poznawałem te prawa, a szczególnie upodobałem sobie tematykę efektywności osobistej, zarządzaniem sobą w czasie oraz somomotywacji.

2 lata temu, poczułem, że nadszedł czas, by zrobić coś dla innych. Założyłem bloga zorganizowani.com, gdzie dzielę się zdobytą wiedzą, spostrzeżeniami i przemyśleniami.  Czytając moje teksty, nie musisz wierzyć wszystkiemu, co piszę – przetestuj i zobacz czy dana technika lub rada sprawdza się w Twoim przypadku. Nawet jeśli tylko jeden punkt miałby Ci pomóc, to czy nie warto spróbować?

***

Soft Skills Week 2017 prelegent Dawid Machalica, fotografia Weronika Czaplewska

Fot. Weronika Czaplewska

Na prowadzeniu bloga moja aktywność w zakresie „samorozwoju” się jednak nie kończy. Na przestrzeni 2 lat stworzyłem  E-book „Koncentracja. Poznaj klucz do sukcesu” będący podsumowaniem mojej wiedzy w zakresie osobistej produktywności. Ta dostępna do bezpłatnego pobrania książka, to konieczna pozycja dla każdego studenta, pracownika biurowego i osoby prowadzącej własny biznes… 🙂

Miałem również przyjemność współpracowąć m.in. z  Personality Improvement Institute oraz wystąpić z prezentacją podczas Soft Skills Week organizowanym przez Koło Naukowe Strategii Gospodarczej Uniwersytetu Warszawskiego. Jeśli chcesz nawiązać ze mną współpracę i dołączyć do tej listy – skontaktuj się ze mną.

 

Pozdrawiam i życzę miłej lektury,
Dawid Machalica