You are here: Home » Dom » 5 gadżetów za mniej niż 10 zł, które ułatwią organizację

5 gadżetów za mniej niż 10 zł, które ułatwią organizację

Bycie perfekcyjną panią domu, o którym pisałam już tutaj wcale nie jest takie trudne. Dodatkowo można sobie pomóc przez używanie prostych gadżetów. Wybrałam dla was takie, których cena nie przekracza 10zł, a które pomogą nam w domowych obowiązki.

Folia spożywcza

Wiele osób stosuje w swojej kuchni folię aluminiową zapominając o zaletach foli spożywczej. Od niedawna stała się ona moim prawdziwym odkryciem. Kiedy wiem, że czeka mnie zabiegany poranek, lubię przygotować zdrowe i kolorowe kanapki dzień wcześniej. Kiedy jestem zaspana zwyczajnie nie chce mi się kroić warzyw i przygotowywać ciekawego posiłku. Śniadanie przygotowuję wieczorem, kładę na talerzu i zawijam w folię. Dzięki temu kanapki zachowują świeżość i nie wysychają, warzywa nie tracą aromatu i nie przechodzą innymi zapachami w lodówce. Folia sprawdza się również do zawijania warzyw, których nie zjadamy w całości, czy przykrycia wcześniej przygotowanych składników posiłku. Kupując folię do żywności możecie wybrać taką do samodzielnego ucinania. Pozwoli Wam ona na idealne dopasowanie rozmiaru. Możecie wybrać też parę złotych droższą folię z perforacją, ułatwiającą rozrywanie poszczególnych arkuszy.

Worki do prania bielizny

Zakochałam się w nich od pierwszego użycia. Nie używam ich tylko do prania bielizny, ale również do ochrony delikatnych bluzeczek, czy koronkowych ubrań. Worki zapobiegają rozciąganiu i plątaniu odzieży. Można też wrzucić do nich bieliznę, której nie będziemy musieli wyplątywać z innych części garderoby. Kupując woreczki, możecie wybrać spośród wielu wzorów i rozmiarów. Te woreczki świetnie sprawdzają się przy praniu biustonoszy. Zapobiegają deformowaniu i plątaniu ramiączek. Myślę, że warto zainwestować te kilka złotych, by ochronić swoje ulubione ubrania.

Przydatne gadżety

Kuchenne nożyczki

W moim rodzinnym domu były od zawsze. Dawid był najpierw zaskoczony a potem zachwycony, kiedy powiedziałam mu o tym banalnie prostym pomyśle. Może wyda wam się to śmieszne, ale takie nożyczki naprawdę ułatwiają pracę w kuchni. Założenie jest takie, by trzymać je w szufladzie ze sztućcami i nie używać do spraw biurowych. Nie martwimy się wtedy, że pobrudzimy ważne dokumenty mlekiem, które przed chwilą otwieraliśmy. Nożyczki kuchenne możemy używać do otwierania torebek z przyprawami i żywnością, cięcia ziół, czy odcinania wspomnianej już foli spożywczej. Zawsze mamy je pod ręką i nie musimy wszystkiego odcinać nerwowo nożem.

Ręczniki papierowe

Prawdziwą skarbnicą wiedzy o zastosowaniu ręczników papierowych jest dla mnie Niebałaganka, która opisała wszystko w tym poście. To niesamowite, że taki prosty przedmiot może mieć tyle ciekawych zastosowań. A jakie są nasz pomysły na zastosowanie ręczników?

  • Do przechowania zieleniny. Wystarczy, że kupioną natkę lub szczypiorek mocno zmoczę a następnie zawinę w ręcznik papierowy. Taką czynność powtarzam za każdym razem, kiedy używam natki i dzięki temu zielenina na długo zachowuje swoją świeżość. Dodatkowo, jak pisała też Niebałaganka wykładam nimi szuflady na warzywa w lodówce, by wszystko było higieniczne i czyste.
  • Do mycia lustra i okien. Tu ręczniki papierowe są dla mnie zdecydowanie bezkonkurencyjne. Chyba nic innego nie poradzi sobie z wyczyszczeniem lustra tak dobrze jak one.
  • Do odsączania nadmiaru tłuszczu, ale nie tylko od przygotowanych już potraw, ale już w momencie smażenia. Jeśli użyjecie zbyt dużo oleju nie wylewajcie rozgrzanego do zlewu – możecie w ten sposób uszkodzić zlew i rury. Zamiast tego włóżcie skrawek ręcznika do patelni, tak by delikatnie wchłonął nadmiar oleju.

Kubek z miarką

Zamiast za każdym razem zastanawiać się, ile to jest 300 gramów mąki czy 200 ml mleka wystarczy kupić kubek z miarkami. Ja swój znalazłam w Carrefourze i jestem z niego bardzo zadowolona. Oprócz zwykłej podziałki w milimetrach dla produktów płynnych ma również osobne podziałki dla cukru i mąki. Jeśli podobnie jak ja lubicie piec i gotować, powinniście się koniecznie w niego zaopatrzyć.

A jakie są Wasze ulubione gadżety? 🙂