You are here: Home » Dom » Poznaj sekret zorganizowanego życia – podsumowanie roku 2015

Poznaj sekret zorganizowanego życia – podsumowanie roku 2015

Pierwsze dni nowego roku zawsze kojarzyły mi się z nową nadzieją. Życie daje nam czyste białe karty i tylko od nas zależy, czym je zapiszemy. Początek stycznia to również dobry moment na podsumowanie minionego roku i wyciągnięcie z niego wniosków na przyszłość. A co mnie dał ten rok?

Dni mierzone kilometrami

Ten rok był dla mnie przełomowy. Dzięki jasno sprecyzowanemu celowi przebiegłam trzy razy więcej kilometrów niż w roku poprzednim. Przekonałam się, jak ważna jest regularność. Z miesiąca na miesiąc pokonywałam samą siebie. Biegałam coraz więcej i coraz szybciej. Wreszcie w Biegu Niepodległości udało mi się osiągnąć zamierzony czas. Na ten rok mam też już jasno wyznaczony cel – półmaraton za dokładnie trzy miesiące. A jeśli Ty jeszcze się wahasz, czy zacząć biegać polecam Ci ten wpis. Uwierz mi, nie będziesz żałować. A jeśli nie masz ochoty wychodzić na mróz przeczytaj o ćwiczeniach w domu polecanych przez Dawida.

Magia planowania

Odkąd pamiętam, Dawid był specjalistą od planowania. Ja jego siłę doceniłam właśnie w tym roku. Kiedy spiszę mój plan dnia, godzina po godzinie, jestem w stanie zrobić dużo więcej niż bez tej listy. Planowanie motywuje i daje energię do działania. Spisanie planu na kolejny dzień pomaga mi też uwolnić się od stresu związanego z dużą liczbą obowiązków i koniecznością zapamiętania ich. Kiedy je spisuję, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki czuję jakby ktoś ściągnął ze mnie ciężar. Planowanie jest również bardzo przydatne w kwestii posiłków na kolejny tydzień. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak to zrobić, zajrzyj koniecznie do tego wpisu.

Perfekcyjna Pani Domu

W 2015 roku udało mi się zorganizować naszą kuchnię i podzielić ją na strefy. Zaczęłam też realizować tygodniowy plan sprzątania, o którym pisałam tutaj i teraz już nie wyobrażam sobie bez niego mojej codziennej organizacji. Dzięki niemu mam czas na odpoczynek w weekendy i mogę przez cały tydzień cieszyć się czystym domem.

sekret zorganizowanego życia

Zrób coś dla siebie

W październiku wykonałam kolejny krok na drabinie własnego rozwoju – zaczęłam studia podyplomowe. Praca nauczyciela, jak już wspominałam, daje mi mnóstwo radości dlatego wybrałam kierunek, który pomoże mi stawać się coraz lepszą nauczycielką. Mimo, że zabierają mi sporo czasu, cieszę się z każdego wykładu i czuję, że robię coś wartościowego. Po raz kolejny uświadomiłam sobie też, jak ważne jest by robić w życiu to, co się kocha i wciąż rozwijać się w tym kierunku.

Jesteśmy blogerami

Gdyby Dawid rok temu powiedział mi, że będziemy blogerami, nie uwierzyłabym mu. Ale stało się. Od sierpnia, kiedy napisaliśmy tu pierwsze słowo minęło już prawie pół roku. Po tym czasie mogę spokojnie powiedzieć, że jestem z nas dumna. Mamy kolejną rzecz, która nas łączy – wspólne wyzwanie. I chociaż jesteśmy dopiero na początku naszej drogi, blogowanie nauczyło mnie już, żeby nigdy się nie poddawać i wierzyć w swoje marzenia. Dziękuję Wam kochani, że jesteście z nami i zapraszam na kolejny rok ze zorganizowanymi 🙂

Patrząc wstecz mogę śmiało powiedzieć, że to był dobry rok. Prywatnie i zawodowo. Przed nami wiele niewiadomych. Plany, cele i marzenia. Chcę wejść w ten rok w mocną wiarą i silną nadzieją. I z uśmiecham na ustach. A w tym roku szczególnie piękne jest to, że mamy jeden dzień więcej właśnie na to, by się uśmiechać. I tego też Wam życzę. Mnóstwo uśmiechu w nowym roku.

A może i Ty masz jakieś refleksje na temat tych kilku miesięcy z naszym blogiem? Może jest coś w czym Ci pomogliśmy? Jeśli podzielisz się tym w komentarzu będzie mi bardzo miło 🙂