You are here: Home » Książki i kursy, które polecam

Książki i kursy, które polecam

Esencjalista

Esencjalista Greg McKeown

Jeśli ciągle czujesz się zabiegany, a Twoje życie mimo to zdaje się stać w miejscu, ta książka jest dla Ciebie. Autor Esencjalisty promuje skupianie się na rzeczach „właściwych” i poświęcanie im całości swojej energii. Uczy również jak te „właściwe” rzeczy odkryć oraz jak pozbyć się ze swojego życia wszelkich rozpraszaczy.

 

 

 

 

 

Getting Things Done czyli sztuka bezstresowej efektywności

Getting things done czyli sztuka bezstresowej efektywności David Allen

Pozycja dla osób, które chcą lepiej planować swój czas i wreszcie zacząć panować nad tym co mają do zrobienia. Proponowany przez autora system GTD, stał się tak popularny, że do dziś wykorzystuje go wiele aplikacji do zarządzania zadaniami – w tym polski Nozbe.

 

 

 
 
 
 

7 Nawyków skutecznego działania

7 Nawyków skutecznego działania Stephen R Covey

Książka i zasady które od kilku dekad nie tracą na swojej aktualności. „7 nawyków skutecznego działania” przeczytało już ponad 25 mln ludzi. Dołączysz do nich?

Narzędzia Tytanów

Narzędzia Tytanów Timothy Ferriss

Co takiego gwizdy sportu, kina, czy wybitni przedsiębiorcy robią inaczej niż pozostałe osoby w branży? Tim Ferriss próbuje odpowiedzieć na to pytanie. W książce „Narzędzia tytanów” podsumował 150 wywiadów z osobami wybitnymi, wydobywając z nich samą esencję – konkretne wskazówki, dotyczące tego, co robić i jak myśleć by odnieść w życiu sukces.

 

 
 

Finansowy Ninja

Finansowy Ninja Michał Szafrański

Obowiązkowa lektura, dla wszystkich pragnących lepiej zarządzać swoimi finansami, zarabiać więcej, zbudować „poduszkę finansową”, czy zaciągnąć kredyt hipoteczny na dużo korzystniejszych warunkach.

 

 

 

 

Książkę (lub ebook) dostępne są na stronie Michała.

 

INSIGHT – Droga do mentalnej dojrzałości

Insight Droga do mentalnej dojrzałości MICHAŁ PASTERSKI

Pozycja dla osób, którym zależy na „prawdziwej” pracy nad sobą. Nie ma tu hiperoptymistycznych haseł i zapewnień, że „możesz wszystko”. Jest za to szereg ćwiczeń, pozwalających spojrzeć w głąb siebie, lepiej zrozumieć swoje potrzeby oraz znaleźć zdrowe sposoby na ich zaspokojenie.

 

 

 
 

Nasza MOC bez granic

Nasza MOC bez granic Tony Robbins

Sposób w jaki komunikujemy się ze światem i samym sobą ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz osiągane rezultaty. „Nasza moc bez granic” jest podręcznikiem uczącym jak tą komunikacje usprawnić. Jest ona równocześnie świetnym, pozbawionym skompilowanych terminów, wprowadzeniem do programowania neurolingwistycznego (NLP).

 

 

* Umieszczone na stronie linki są linkami partnerskimi. Nie zmienia to jednak faktu, że szczerze polecam każdą z przedstawionych w zestawieniu książek.