You are here: Home » Motywacja » 3 przekonania, które dodają mi sił.

3 przekonania, które dodają mi sił.

Każdy z nas w coś wierzy. Jedni wierzą, że są dobrymi rodzicami, inni, że beznadziejni z nich uczniowie. Jedni, że porażka przybliża ich do osiągnięcia upragnionego celu, a jeszcze inni, że każda kolejna klęska zmniejsza prawdopodobieństwo happy endu.

Henry Ford  wierzył natomiast, że:

Bez względu na to czy uważasz, że coś potrafisz lub, że czegoś nie potrafisz – na pewno masz rację.

Twoje przekonania determinują Twoje możliwości. Determinują wybory, których dokonasz, stopień satysfakcji odczuwanej każdego dnia oraz sposób interpretacji wszystkich codziennych doświadczeń. Tych dobrych i tych złych. Twoje przekonania determinują Twoje życie.

Dziś zdradzę Ci 3 przekonania, które sprawiły, że jestem TĄ osobą, że m.in. dziś piszę ten wpis i nie planuję na nim poprzestać. Oto 3 przekonania, które dodają mi sił:

 

Systematyczność jest ważniejsza niż talent

Nie ważne, czy pragniesz sukcesów w szkole, rozwoju bloga czy wspaniałych osiągnięć sportowych – systematyczność jest kluczem do sukcesu. Związek z drugą osobą nie przetrwa jeśli nie będziesz miał dla niej czasu regularnie. Poprawnie rozpisana dieta nie pomoże, jeśli nie będziesz regularnie stosować się do jej zaleceń. W nauce języka 20 minut codziennie jest lepsze niż 3 godziny w niedzielę… przed poniedziałkowym egzaminem.

Najlepsi sportowcy to niekoniecznie Ci mający najlepsze, wrodzone predyspozycje. To Ci, którzy trenują swoje ciało i umysł regularnie. Nie zważają na pogodę, nastrój i liczebność publiczności podczas ich ostatniego występu. Trenują wiedząc, że każda wylana kropla potu przybliża ich do sukcesu.

3 przekonania które dodają mi sił Zorganizowani

Przekonania, które dodają mi sił – #2 mogę zmienić tylko to, za co wezmę odpowiedzialność…

Mogę zmienić tylko to, za co wezmę odpowiedzialność

Aby zmienić jakikolwiek aspekt swojego życia, musisz mieć nad nim kontrolę. Musisz czuć się odpowiedzialny za tę sferę życia. Nie ma znaczenia, czy chodzi o edukację, finanse, związek czy cokolwiek innego. Jeśli chcesz, by powodziło Ci się lepiej musisz odrzuć wymówki „ale tego nie było na lekcji”, „tak robiło się u mnie w domu”, „to ona zaczęła”.

Weź odpowiedzialność, za swoje życie, za swój związek, finanse, edukację. Zdecyduj, że jeśli zależy Ci na pomnażaniu Waszych oszczędności zajmiesz się tym. Jeśli zależy Ci na smukłej sylwetce, przestań liczyć wyłącznie na koleżankę, z którą chodzisz (a częściej nie chodzisz) na siłownię. To czy zrzucisz te parę kilogramów nie zależy również od twojego dietetyka – bez względu jak dobry i drogi będzie. Zależy od Ciebie. Tylko i wyłącznie

O D  C I E B I E

Weź odpowiedzialność, a uniezależnisz się od kaprysów innych ludzi i staniesz się panem/panią sytuacji.

3 przekonania które dodają mi sił Zorganizowani

Wszystko ma swój cel

Ted Mosby w jednym z pierwszych odcinków serialu „How I met your mother” stwierdził, że wszystko ma swój cel. Czasem stoimy po prostu zbyt blisko układanki, by ujrzeć wyłaniający się obraz.

Jeszcze do niedawna postrzegałem swoje zaniedbania w nauce języków wyłącznie w kategoriach własnej głupoty. Teraz widzę jednak, że te braki oraz konieczność ich szybkiego, samodzielnego nadrobienia stały się dla mnie okazją, by zapoznać się z nietypowymi metodami nauki języka i metodami szybkiej nauki w ogóle. Były również okazją, by popracować nad systematycznością i wiarą we własne siły.

Cokolwiek się dzieje, spróbuj dostrzec w tym pozytywne znaczenie – ostateczny cel. Może to, że w dzieciństwie zajmowałaś się młodszym rodzeństwem sprawiło, że dziś jesteś doskonałym rodzicem lub nauczycielem? Może wymagająca praca pozwoliła Ci poznać sekrety organizacji czasu, przygotowywania dobrych prezentacji i asertywności? Może to, że przez 2 miesiące nie potrafiłeś znaleźć pracy, sprawiło, że nauczyłeś się radzić sobie z odmową i uniezależniłeś opinię na swój temat od tego co mówią inni?

Wszystko ma swój cel. Spróbuj więc zrobić dwa kroki w tył – oddalić się od układanki i dostrzec co dobrego płynie z konkretnej, mogło by się zdawać  najpaskudniejszej sytuacji.

 

Podaj dalej

Spodobał Ci się wpis? – udostępnij go na swoim facebooku lub twiterze! 

A w co Ty wierzysz? Jakie przeświadczenia kształtują Twoje życie? – Proszę podziel się nimi w komentarzu 🙂

 

 

Jeśli spodobał Ci się wpis „3 przekonania, które dodają mi sił.” koniecznie przeczytaj również: