You are here: Home » Motywacja » Oto co powstrzymuje Cię przed realizacją marzeń.

Oto co powstrzymuje Cię przed realizacją marzeń.

Czy Ty również posiadasz listę wielkich marzeń, które spełnisz kiedyś? Gdy dzieci podrosną, gdy się już wyprowadzą, gdy będziesz miał stabilną i lepiej płatną pracę, gdy będziesz na emeryturze? Jednym słowem NIGDY?

 

Naszym problemem nie jest lenistwo. Jeśli chodzi o realizację celów nie jesteśmy leniwi. Lenistwo nie stanowi przecież przeszkody w realizacji mniejszych celów – by spotkać się ze znajomymi, obejrzeć kolejny film, czy pojechać na zakupy. To co powstrzymuje nas przed sięgnięciem po rzeczy naprawdę wielkie to nie lenistwo. To

 

Strach

 

To strach powoduje, że tkwisz w pracy, której masz dość.

Co jeśli nie znajdę nic lepszego?

To strach nie pozwala Ci założyć własnej firmy.

A co jeśli zainwestuję i stracę wszystkie oszczędności?

To strach powoduje, że nie odłożyłeś nawet złotówki na wymarzoną podróż.

A co jeśli będę sobie odejmował od ust, a i tak nie uzbieram?

 

W większości przypadków to nie brak umiejętności, wiedzy, czasu czy pieniędzy nie pozwala nam robić tego, czego naprawdę chcemy. To strach. Tylko i wyłącznie strach nas powstrzymuje.

Najważniejszą zasadą zarządzania czasem wcale nie jest planowanie kolejnego dnia z wyprzedzeniem, tworzenie list rzeczy do zrobienia czy ustalanie priorytetów. Najważniejszą zasadą zarządzania czasem jest

 

„w życiu nie ma czasu na strach”

 

Życie jest na to po prostu zbyt krótkie. Przekonało się o tym wiele osób, które otrzymały diagnozę nieuleczalnej choroby, otarły się o śmierć, cudem przeżywając wypadek samochodowy lub katastrofę lotniczą. Ci ludzie w jednym momencie zaczynają działać – realizować swoje pasje i żyć pełnią życia. Oni od lat wiedzieli czego chcą. Po prostu bali się spróbować.

Oto co powstrzymuje Cię przed realizacją marzeń

Co powstrzymuje Cię przed realizacją marzeń?

Taka przemiana nie jest jednak zarezerwowana tyko dla tych wybranych. I ty możesz już dziś dokonać metamorfozy swojego życia. Wywrócić je do góry nogami. Już dziś możesz wycisnąć z niego wszystko, co Ci się należy. Wystarczy, że wykonasz 3 kroki, które od miejsca gdzie jesteś dziś, doprowadzą Cię wprost do Twoich marzeń.

 

#1 Co bym zrobił mając 100% gwarancję sukcesu?

Jakie marzenia zacząłbym realizować będąc pewnym, że mi się uda? Co bym zrobił? W jakie inicjatywy zaangażował? Gdzie złożyłbym swoje CV? Gdzie poszedł na praktyki? Czym zajmowała by się moja firma i jaki tytuł nosiła by moja pierwsza książka? No i przede wszystkim – jak ma na imię Ta dziewczyna, do której ciągle boję się zagadać?

Nie duś tych marzeń w sobie! Wyrzuć je z siebie. Przelej na papier. Stwórz listę 100 marzeń do zrealizowania w ciągu swojego życia. Nawet jeśli masz dopiero 20 lat, pamiętaj – czas ucieka.

 

#2 Jak wyglądałby mój idealny dzień?

O której godzinie bym go rozpoczął? Budziłbym się z pierwszym promieniem słońca, a może spał do późna? Co jadłbym na śniadanie? Gdzie? I z kim? Ile czasu spędzałbym z najbliższymi? Z dziećmi, ze znajomymi? Czy uprawiałbym regularnie sport? Chodził na spotkania klubu lub wspólnoty? Cieszył się z przygotowywanych samodzielnie posiłków, a może jadał w restauracjach z przyjaciółmi?

Pozostaje jeszcze jedno pytanie – dlaczego do cholery, właśnie tak nie żyję już DZIŚ? Przecież, dobrze wiesz, że większość elementów tego wymarzonego dnia jest już teraz dostępna na wyciągniecie ręki…

 

#3 Zrób pierwszy krok…

Jeśli przelałeś na papier listę swoich marzeń oraz opis idealnego dnia, musisz sprawić, by ten dzień rozpoczął się już dziś. Zapytaj samego siebie – jakie 3 elementy tego opisu mają dla mnie największe znaczenie? Które najbardziej odmieniły by moje życie? Wlały w nie najwięcej pasji, szczęścia i radości z bycia z innymi ludźmi?

Na których z Twoich celów zależy Ci najbardziej? Nie rzucaj się od razu na wszystkie – wybierz 2-3 i momentalnie przystąp do ich realizacji. Wykup karnet na siłownię, zapisz się na maraton, wstąp do klubu szachowego lub napisz wstęp do książki, którą już niebawem wydasz. Bo wydasz…

Wierzę w Ciebie! Dasz radę. Bo jeśli nie Ty to kto? 🙂 Powodzenia!

 

Podaj dalej

Podobał Ci się wpis? Jak myślisz, któremu z Twoich znajomych najbardziej przypadłby do gustu? Któremu pomógł? Nie zastanawiaj się – lepiej udostępnij go im na facebooku. 🙂 Dzięki!

 

Nie zapomnij również zostawić pod wpisem choć krótkiego komentarza. 🙂

[optin-cat id=1755]

Jeśli spodobał Ci się wpis „Oto co powstrzymuje Cię przed realizacją marzeń.” koniecznie przeczytaj również: