You are here: Home » Motywacja » Jak stać się najlepszą wersją samego siebie?

Jak stać się najlepszą wersją samego siebie?

Dziecinne powiedzenie, czy wielka mądrość? Sposób na usprawiedliwianie swoich niepowodzeń i wad, czy siła którą można wykorzystań, by skierować swoje życie na zupełnie nowe tory? Jak myślisz, ile osób Cię ukształtowało? Ile ciągle kształtuje, wpływając na twoje przekonania i wartości? 5, 10, 20? Psycholodzy oceniają, że jesteśmy wypadkową 5 osób, z którymi spędzamy największą ilość czasu. Ile z tych osób dodaje Ci sił, a ile podkopuje Twoją pewność siebie, szerząc ponuractwo i pesymistyczne podejście do życia? Może warto poszerzyć grono znajomych i rozejrzeć się za kimś, kto będzie Cię wspierał i pomoże Ci stać się najlepszą wersją samego siebie… nawet nie wiedząc o Twoim istnieniu.

Świadomie kreuj swoje otoczenie

Większość z nas uważa, że gry komputerowe, telewizja i muzyka mogą wywoływać w naszych dzieciach agresję i wpajać im negatywne wzorce. Skoro tak, to może działa to również w drugą stronę? Może słuchając wywiadów, prezentacji i audiobooków ludzi kierujących się w życiu pasją, chęcią pomagania innym i chcących zmieniać otoczenie, a nie jedynie narzekać, będziemy rozwijać się, by z czasem stać się właśnie takimi ludźmi? Spróbuj kolejne wydanie wiadomości zastąpić fragmentem seminarium Tonego Robbinsa, a kolejny ponury artykuł Faktu rozdziałem z książki Możesz jeśli myślisz, że możesz„. Uczyń z tego nawyk, swój codzienny rytuał – jak mycie zębów i drugie śniadanie. Jak długo Twój umysł może odpychać tego typu pozytywne przekazy, którymi będziesz karmił się na siłowni, podczas golenia, szykując śniadanie lub jedząc lunch? Czy da Ci ona więcej energii niż kolejna rozmowa na temat korków i NFZu?

Z kim się zadajesz, takim się stajesz - czyli jak stać się najlepszą wersją samego siebie Zorganizowani

Jak stać się najlepszą wersją samego siebie?

Bądź elastyczny

Twój rozwój nie wymaga spędzania godzin nad poradnikami. Czytaj książki, wiersze, biografie, chodź do teatru, oglądaj filmy i posiądź przekonania innych ludzi. Zacznij myśleć i czuć jak Martin Luther King, pokonaj wątpliwości jak prof. Religa przed pierwszym w Polsce przeszczepem serca oraz zdobądź motywację Rocky’ego wbiegającego na schody przy Muzeum Sztuki Współczesnej w kultowej scenie filmu. Postaw się na ich miejscu, przeżyj to co oni. POCZUJ TO, a zyskasz nowe odniesienia i świeży sposób odbioru rzeczywistości.

Nikt nie jest idealny

Każdy ma swoje wady. Warto mieć tego świadomość i nie próbować bezkrytycznie naśladować we wszystkim swoich idoli. Spróbuj z każdego z nich wyłuskać jedynie te cechy i przekonania, które będą Cię wzmacniać i dodawać Ci sił.  Pozostaw na uboczu wszystko to, co może stać w sprzeczności z tym w co głęboko wierzysz. Elvis Presley może być wzorem muzyka, jednak uzależnienia Króla sprawiają, że większość z nas nie chciałaby, by ich pociechy bezkrytycznie go naśladowały.

A komu Ty pozwolisz wejść do swojej codzienności i zacząć Cię kształtować?

A jeśli spodobał Ci się wpis „Z kim się zadajesz, takim się stajesz” – czyli jak stać się najlepszą wersją samego siebie” koniecznie przeczytaj również: