You are here: Home » Motywacja » Zacznij na nowo… cieszyć się życiem

Zacznij na nowo… cieszyć się życiem

Wiosna. Wszystko budzi się do życia, kipi pięknem i rozkwita magią barw. Każdego roku zachwycam się nią na nowo. Każdego roku jestem wdzięczna za to, że zima pozwala nam docenić przyszłe piękno wiosny. A ona… ona pojawia się niepostrzeżenie. Delikatna i jeszcze lekko zaspana rozkwita pierwszym pąkiem i pieści promieniami słońca, jak dziewczyna nieśmiałymi pocałunkami. Czaruje nas śpiewem kosa o poranku i rozbawia awanturą sikor o zachodzie słońca. Wiosna – najlepsza pora na to, by zacząć na nowo cieszyć się życiem.

jak zacząć żyć na nowo

Zacznij na nowo

Może tyle razy obiecywałaś sobie, że zaczniesz wszystko od początku. Otwierałaś czyste, białe karty z nadzieją, że napiszesz na nich nowy, lepszy rozdział. Tyle dobrych postanowień kończyło się szybciej niż się tego spodziewałaś. A dziś, kiedy patrzysz na rośliny nieśmiało przebijające się przez zmarzniętą jeszcze ziemię, możesz uwierzyć, że to jest możliwe. Wszystko można zacząć od początku. Nawet kiedy wydaje się, że coś jest już stracone, przegrane, że nie ma odwrotu. Świt rozpoczyna się wtedy, kiedy najbardziej brakuje nam światła. Wiosna pojawia się w samym środku najbardziej przygnębiającej zimy.

 

Otwórz oczy

Dziś jest pierwszy dzień Twojego nowego życia. Stań wśród barw, które maluje przed Tobą wiosna i poczuj się tak, jakbyś widział je po raz pierwszy. Poczuj się, jak ślepiec, który na nowo odzyskał wzrok. Nie bój się zachwytu, który wywoła w Tobie błękit nieba, zieleń trawy, biel rozkwitających krzewów. Jak dziecko, które dopiero poznaje świat, pozwól sobie na prawdziwy, szczery uśmiech i zadziwienie nad pięknem świata. Pozwól każdej komórce swojego ciała chłonąć otaczające Cię piękno.

jak zacząć żyć na nowo

Słuchaj…

Nie bój się ciszy. To ona tak naprawdę otwiera przed Tobą świat najpiękniejszych melodii. Wycisz muzykę, wyłącz telewizor, ściągnij słuchawki. Pozwól najpiękniejszym dźwiękom natury przemówić do Twojego serca. To właśnie teraz, na wiosnę ptaki śpiewają najpiękniej. Z ich otwartych w zachwycie dzióbków wydobywa się najpiękniejsza pieśń pochwalna dla piękna otaczającego nas świata. Kiedy ostatni raz słuchałaś śpiewu ptaków siedząc na ławce w parku? Kiedy pozwoliłeś szelestowi liści uspokoić swoje nerwy? Może właśnie dziś warto zakochać się w nich na nowo…

 

Poczuj to

Krople deszczu, delikatnie pieszczą Twoją skórę. Wiatr rozwiewa włosy, zapachy wdzierają się przez każdą komórkę Twojego ciała, głęboko, aż do Twojego wnętrza. Narodziłeś się dziś na nowo. Narodziłeś się razem z wiosną. Jesteś jak dziecko, które potrafi cieszyć się z najmniejszych radości. Otwierasz oczy na to, co wcześniej było przed Tobą zakryte. Czujesz, że serce zaczyna Ci bić mocniej. Tańczysz w promieniach słońca i ciepłych strugach deszczu. Nie boisz się nowych wyzwań. Doceniasz to, co daje Ci życie. I czujesz, że kochasz je. Takie jakie jest – z całą magią wiosennego początku.