You are here: Home » Podróże » Lista rzeczy na wyjazdy – a czy Ty masz swoją?

Lista rzeczy na wyjazdy – a czy Ty masz swoją?

W Internecie roi się od gotowych list przedmiotów, które powinniśmy zabrać na wyjazd. Nasze smartfony oferują coraz więcej służących do tego aplikacji takich jak dostępna na platformę Android PackMeApp oraz PackingPro przeznaczone dla użytkowników iPhone’ów. Ja jednak chciałem zasugerować Ci coś innego – stworzenie WŁASNEJ, szytej na miarę listy, którą możesz rozbudowywać wraz z powiększaniem się rodziny lub wraz z odkrywaniem kolejnych pasji takich jak fotografia. Tworzenie własnych list ma kilka wyraźnych zalet:

  • Nie zapomnisz o „drobiazgach”, takich jak soczewki kontaktowe, które często są pomijane w gotowych listach. To samo tyczy się leków – każdy z nas ma sprawdzone specyfiki, o których nie chciałby zapomnieć.
  • Dopasujesz listę do obecnego składu Twoje rodzinki, uwzględniając w niej zmieniające się wraz z dorastaniem potrzeby dzieci.
  • Lista nie zniknie nam wraz ze zmianą telefonu…
  • Masz możliwość wyróżnienia produktów, których nie należy wkładać do bagażu podręcznego w samolocie. Niejednemu zdążyło się chyba schować nożyczki, scyzoryk czy metalowy pilniczek do bagażu kabinowego. Przytrafia się to, zwłaszcza gdy pakujemy się na powrót – tą czynność zwykle wykonujemy w pośpiechu, odkładając ją do ostatniej chwili, by jak najdłużej cieszyć się urlopem.
Lista rzeczy na wyjazdy, Otwarty, niezapisany notes leżący na biurku. Obok kubek kawy

Lista rzeczy na wyjazdy – od czego rozpocząć jej tworzenie?

Stworzenie własnej listy nie musi być wcale zajęciem czasochłonnym, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę profity wynikające z jej posiadania. Istnieje parę reguł, których przestrzeganie pozwoli Ci stworzyć Twoją WŁASNĄ, elastyczną listę. Oto one:

  • Przechowuj listę w miejscu, które pozwoli na jej łatwe przeglądanie i modyfikację. Ja korzystam z OneNote’a. Pozwala on na synchronizację naszych list pomiędzy urządzeniami oraz automatycznie zapisuje dokument przy każdej wprowadzonej zmianie. Excel, umożliwiający sortowanie przedmiotów, lub inne „ponadczasowe” programy również będą odpowiednie. Listę można oczywiście sporządzić również na papierze. Tu jednak polecam notes a nie luźną kartę wyjętą z drukarki…
  • Podziel listę na kategorie – odzież / kosmetyki i chemia / elektronika / lekarstwa itp. Taki podział zaoszczędzi biegania po całym domu z walizką. Dzięki temu jestem w stanie zebrać całą grupę przedmiotów w jednym pomieszczeniu- np. łazience. Dodatkowo tak sporządzona lista jest pomocna gdy musimy udać się na przedurlopowe zakupy – mamy listę produktów podzieloną na kategorie.
  • Stwórz kategorie dla czynności które należy wykonać przed wyjazdem. Temu zagadnieniu zamierzam poświęcić cały następny wpis. Teraz wspomnę jedynie, że warto wypunktować sobie czynności takie jak wyrzucenie śmieci czy zamknięcie okien. Nie są to zapewne sprawy, o których chcesz pamiętać, gdy taksówka na lotnisko czeka już pod domem.
  • Aktualizuj listę poszerzając ją o nowe pozycje. Ucz się na własnych błędach i dodawaj przedmioty których zabrakło Ci ostatnim razem.

 

Podaj dalej

Mam nadzieję, że przedstawione porady zaoszczędzą  Ci stresu związanego z pakowaniem i uczynią przygotowanie do nich przyjemnością. 🙂 Jeśli uważasz, że przedstawiona we wpisie „Lista rzeczy na wyjazdy – a czy Ty masz już swoją?” wiedza jest przydatna, że może przydać się Twoim znajomym to mam prośbę – udostępnij proszę ten wpis na swoim facebooku lub twiterze. Pozostaje mi tylko podziękować  w imieniu swoim i Twoich zadowolonych znajomych! 🙂

Jestem również bardzo ciekaw co Ty dodałbyś do tej listy? Zapraszam do komentowania!

 

Jeśli spodobał Ci się wpis „Lista rzeczy na wyjazdy – a czy Ty masz już swoją?” koniecznie przeczytaj również: