You are here: Home » Rozwój osobisty » #1 Czapki z głów dla… czyli ciekawe materiały wygrzebane z sieci

#1 Czapki z głów dla… czyli ciekawe materiały wygrzebane z sieci

WOW! Kapitalne, fenomenalne, po prostu świetne!

 Nic dodać nic ująć

Tak reaguje na niektóre wpisy i wideo znalezione w Internecie. I myślę, że nie tylko ja jeden – wszyscy szukamy w sieci inspiracji i rad. Rad, które pomogą nam uczynić nasze życie wspanialszym, pełniejszym i prostszym.

Z tą właśnie myślą postanowiliśmy wraz z Kingą rozpocząć serię wpisów [czapki z głów dla…].  Będziemy w niej dzielić się materiałami, które szczególnie przykuły naszą uwagę. Znajdziesz tu linki do wpisów, cytaty, polecane książki i wideo. Wszystkie będą  motywować inspirować, uczyć. Będą pomagać Ci uwolnić cały tkwiący w Tobie potencjał. Pomagać Ci stać się osobą którą możesz być.

Seria ma jeszcze jedno, ukryte przesłanie. Ma pozwolić nam na chwilę przestać „mówić”. Przestać być w centrum uwagi, a zamiast tego skupić się na tym, co do powiedzenia mają inni.

Taka walka z własną pychą… 🙂

Co mamy Wam do zaoferowania w  pierwszym „Czapki z głów dla…”?

 

Fenomenalne wpisy

  • Akceptacja Co czuje była mistrzyni świata w Taekwondo po zakończeniu kariery? Gdy zamiast kolejnego wyjazdu na zawody „musi” nauczyć się zadowalać rolą żony i matki? Jakie wątpliwości i obawy się w niej rodzą? Co pomogło przetrwać pierwszy, najtrudniejszy okres? Jakie przemyślenia zrodziły się w Niej po zaakceptowaniu nowej roli i nauczeniu się jak czerpać z niej głęboką satysfakcję? Zapraszam do przeczytania wpisu Kameralnej!
  • Biedni ludzie nie powinni mieć dzieci jeśli i Tobie tytuł wydaje się kontrowersyjny, koniecznie przeczytaj wpis Patrycji z bloga Będę Kimś. Chyba jednak nie powinniśmy oceniać wpisów po samym tytule…

PS: Jeśli jesteś wrażliwa koniecznie przygotuj chusteczki!

  • Przychodzi weganin do lekarza Jak być wierny swoim zasadom, gdy wszyscy wokół twierdzą, że się mylisz? Jak mieć własne zdanie i potrafić go bronić? Nawet jeśli nie jesteś (podobnie jak ja) weganinem to gorąco polecam przeczytać wpis Mortycji. 🙂
  • Jak nie zmarnować wakacji przed uczniami 2 miesiące błogiej wolności. Przed studentami jeszcze dłuższa przerwa. Jak ją ciekawie wykorzystać? Czym się zająć i co zrobić, by pod koniec września naprawdę było co wspominać? Wiecznie uśmiechnięta Marta zna odpowiedź!
  • Stwórz pozytywne afirmacje Słyszałeś o afirmacjach – prostej i skutecznej metodzie budowania pozytywnego nastawienia do świata i samego siebie? Sylwia w swoim wpisie zdradza tajniki tworzenia afirmacji. Zwraca również uwagę na często popełniane przez początkujących błędy. Nawet jeśli miałeś już kiedyś styczność z afirmacjami – w Jej wpisie z pewnością znajdziesz coś co Cię zaskoczy!

Czapki z głów dla czyli ciekawe materiały wygrzebane z sieci

 Kapitalne filmy

  • Co jest celem życia? – widziałem ten filmik już dobre 20 razy i za każdym razem wywołuje we mnie identyczne emocje… Czy naprawdę trzeba ciągle za czymś gonić? Mieć i robić więcej? Być lepszym, szybszym, większym, bogatszym? Może tu nie chodzi o nas, a o to co dajemy z siebie innym?

 

  • Love your work – Jak odnaleźć spełnienie w pracy oraz jak lepiej motywować swoich pracowników? Simon Sinek w swoim wystąpieniu zdradzi odpowiedzi na oba pytania. Otwórz swój kalendarz i  wygospodaruj w nim 40 minut na obejrzenie tego filmu, bo naprawdę warto!

 

Książka, którą koniecznie trzeba przeczytać!

  • Najpierw rzeczy najważniejsze (Stephen Covey) – Zwróciłeś uwagę, że większość standardowych metod zarządzania czasem koncentruje się głównie na tym, by robić więcej w krótszym czasie? Inni ludzie są w całym „procesie” często traktowani jak przedmioty – którym można coś oddelegować. Covey przedstawia zupełnie inne podeście do tematu – prezentuje technikę, która nie tylko umieszcza innych ludzi w centrum uwagi, ale i pozwala zachować równowagę pomiędzy poszczególnymi sferami życia – zdrowiem, pracą, rodziną, rozwojem wewnętrznym i duchowym. Jak tego dokonać mając tylko 24 godziny w ciągu dnia? Tego sekretu nie zdradzę – polecam sięgnąć po książkę i zapoznać się ze wszystkimi wskazówkami prezentowanymi przez autora. 🙂

 

Podaj dalej

Podobał Ci się wpis? Jeśli tak- podziel się nim ze znajomymi! Wystarczy, że udostępnisz go na swoim facebooku lub twiterze. Dziękuję w imieniu swoim i Twoich zadowolonych znajomych! 🙂

Jestem również bardzo ciekaw Twoich odczuć odnośnie serii [Czapki z głów dla…]. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie komentarz i uwagi! 🙂

 

 

A jeśli spodobał Ci się wpis „#1 [Czapki z głów dla…] czyli ciekawe materiały wygrzebane z sieci”  koniecznie przeczytaj również: