You are here: Home » Rozwój osobisty » #2 Czapki z głów dla… czyli ciekawe materiały wygrzebane z sieci

#2 Czapki z głów dla… czyli ciekawe materiały wygrzebane z sieci

WOW! Kapitalne, fenomenalne, po prostu świetne!

 Nic dodać nic ująć

Tak reaguję na niektóre wpisy i wideo znalezione w Internecie. I myślę, że nie tylko ja jeden – wszyscy szukamy w sieci inspiracji i rad. Rad, które pomogą nam uczynić nasze życie wspanialszym, pełniejszym i prostszym.

Z tą właśnie myślą postanowiliśmy wraz z Kingą rozpocząć serię wpisów [czapki z głów dla…]Dzielimy się w niej materiałami, które szczególnie przykuły naszą uwagę. Znajdziesz tu linki do wpisów, cytaty, polecane książki i wideo. Wszystkie będą  motywować inspirować, uczyć. Będą pomagać Ci uwolnić cały tkwiący w Tobie potencjał. Pomagać Ci stać się osobą, którą możesz być.

Seria ma jeszcze jedno, ukryte przesłanie. Ma pozwolić nam na chwilę przestać „mówić”. Przestać być w centrum uwagi, a zamiast tego skupić się na tym, co do powiedzenia mają inni.

Taka walka z własną pychą… 🙂

Co  mamy Wam do zaoferowania w  drugim już „Czapki z głów dla…”?

 

Fenomenalne wpisy

Jak przestać czuć się przytłoczonym i lepiej podejmować decyzje? –  Jak  nie utopić się w mnogości dostępnych wyborów? Jak nauczyć się akceptować wybory „dobre”, zamiast tracić czas na ciągłe poszukiwanie nieuchwytnej doskonałości? Paulina z bloga One Little Smile ma na te pytania gotową odpowiedź. Wie nawet, jaki jest ulubiony kolor garniturów Baraca Obamy! 🙂

Notuj więcej, pisząc mniej – jak tworzyć czytelniejsze notatki? Jak pisać szybciej? Jak pobudzić przy tym swoją wyobraźnię i świetnie się bawić, korzystając z… sami  przekonajcie się czego 🙂

3 nawyki finansowe, które pomogą Ci oszczędzać  Jeśli oszczędzanie kojarzy Ci się z rezygnacją z przyjemności, to wpis Edyty z pewnością Cię zaskoczy. Nie będzie tu nic o rezygnacji z wyborów, pozbawianiu życia różnorodności czy sięganiu po to co najtańsze. Będzie za to zdrowe odżywianie, a dla pań – zakup wymarzonych butów. 🙂

The Difference Between Trying and DoingGdy boimy się podjąć wyzwanie, zdarza się, że mówimy „spróbuję”. Jeśli nie wyjdzie – zawalimy projekt czy nie ukończymy zadania na czas – trudno. Próbowałem. Gorzej, jeśli swoje „spróbuję” zaczynamy stosować w poważniejszych sprawach – „próbujemy” odratować związek lub spędzać więcej czasu z najbliższymi. Antidotum na próbowanie ma Michael Hyatt – zajrzyj, a słowo „spróbuję” zniknie z Twojego słownika!

Czapki z głów dla czyli ciekawe materiały wygrzebane z sieci Zorganizowani

Kapitalne wideo

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą inni? Przestań uważać się za zielonego dolara, którego każdy musi lubić. Przestań, wierzyć że jesteś pępkiem świata, którego potkniecie będzie rozpamiętywane na pierwszych stronach gazet. Poznaj rady Bartka Popiela i przestań bać się tego, co pomyślą inni! Pamiętaj – masz tylko jedno życie, uczyń z nim coś wspaniałego!

Jak pokonać perfekcjonizmCzy posiadanie „wysokich standardów” może być problemem? Czym różni się perfekcjonalizm zdrowy od niezdrowego? Czy można czytać za dużo? No i wreszcie kim jest Gniewny Dawca i jak przestać nim być? To tylko kilka wątków poruszanych w świetnym Babinarium Pani Swojego Czasu, w którym gościnnie wystąpiła Jadwiga Korzeniewska z Laboratorium Zmieniacza.

PS: Materiał jest tak dobry, że jako facet obejrzałem go w całości. (zaciskając zęby przy nazwie Babinarium) 🙂

A next-generation digital bookJeśli lubisz czytać, a przejście z papierowej książki na ebooki było dla Ciebie naturalną transformacją – koniecznie zobacz to wideo. Dowiesz się z niego między innymi, co będziesz czytał za 10 lat, oraz jak interaktywne książki przykują uwagę Twoich dzieci i zapewnią im dużo szybszą, a przy okazji intrygującą metodę nauki.

Czy będąc młodym martwić się o starośćczy warto oszczędzać, planować, martwić się… często na zapas? A może lepiej zacząć w pełni cieszyć się młodością, której na emeryturze nikt nam nie przywróci?

 

Książka, którą koniecznie trzeba… obejrzeć!

The 7 habbits of higly effective people (Steve Covey) – ostatnio była recenzja, dziś proponuję streszczenie! Jedna z najbardziej kultowych książek na temat produktywności i zarządzania czasem skondensowana do niespełna 6 minut? Właśnie tak! Tej pozycji nie możesz przeoczyć!

 

Podaj dalej

Podobał Ci się wpis? Jeśli tak- podziel się nim ze znajomymi! Wystarczy, że udostępnisz go na swoim facebooku. Odpowiednią ikonkę znajdziesz poniżej.  Dziękuję w imieniu swoim i Twoich zadowolonych znajomych! 🙂

Jestem również bardzo ciekaw Twoich odczuć odnośnie serii [Czapki z głów dla…]. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie komentarz, uwagi i sugestie 🙂

 

 

A jeśli spodobał Ci się wpis „#2 [Czapki z głów dla…] czyli ciekawe materiały wygrzebane z sieci”  koniecznie przeczytaj również: