You are here: Home » Rozwój osobisty » Jak schudnąć i osiągnąć inne cele bez wysiłku?

Jak schudnąć i osiągnąć inne cele bez wysiłku?

Osiąganie celów w większości przypadków nie jest wcale  kwestią znajomości wyszukanych technik i wskazówek. Weźmy pod uwagę najczęstszy cel stawiany przez ludzi – schudnąć. Wszyscy wiemy jak to zrobić: jedz mniej, unikaj fast foodów, pij więcej wody, ćwicz regularnie… Sama wiedza jednak nie wystarcza.

W 2015 roku przeprowadzono bardzo ciekawe badanie, którego wniosek był prosty: „codzienne ważenie się i zapisywanie wyników jest wystarczające, by schudnąć i nie przytyć w kolejnym roku.”*

Sama świadomość tego, co powinniśmy robić na niewiele się zdaje, jeśli nic z nią nie robimy. Systematyczne śledzenie postępów pozwala natomiast skoncentrować się właśnie na działaniu. Chcąc, by każdego dnia nasze rezultaty były lepsze, zaczynamy wprowadzać poznane techniki i wskazówki w życie, zamiast czynić z nich jedynie „super arsenał”.

Osiągać cele bez wysiłku Zorganizowani

Jak wykorzystać to odkrycie w praktyce i osiągać cele bez wysiłku?

Praca, studia, treningi – trudno ciągle mieć przy sobie notes, tylko po to, by śledzić postępy. Dlatego właśnie polecamy Ci skorzystanie z Dysku Google. Możesz na nim utworzyć arkusz kalkulacyjny, notować w nim swoje postępy oraz przedstawić je w formie wykresu. Jako że dane na Google Drive synchronizują się pomiędzy urządzeniami, będziesz miał do nich dostęp z każdego urządzenia (smartfon, tablet komputer). Będziesz miał więc możliwość uzupełniania danych w podróży czy od razu po zakończeniu treningu.

Jeśli nigdy nie tworzyłeś plików na Dysku Google to wideo nauczy Cię tego w 3 minuty. Wystarczy, że posiadasz email z rozszerzeniem @gmail.com.

A jeśli chcesz jeszcze bardziej podnieść swoją motywację, możesz udostępnić arkusz swoim przyjaciołom lub partnerowi, by mogli podglądać Twoje postępy. Jeśli posiadają oni identyczne cele, możecie nawet notować swoje postępy w tym samym arkuszu i konkurować między sobą! 🙂

 

Gdzie mogę to wykorzystać?

Wszędzie tam gdzie osiągniecie sukcesu wymaga systematyczności:

  • Próbując zrzucić (lub zyskać!) kilka kilogramów.
  • Próbując poprawić swoje wyniki w sporcie – jeśli biegasz możesz np. notować swoje czasy na 5km.
  • Ucząc się języka – każdego dnia ucz się nowych słówek i zwrotów, a na wykresie zaznaczaj ile fraz już opanowałeś. Możesz notować również łączny czas przesłuchanych wideo w języku obcym lub godzin odbytych konwersacji.
  • Prowadząc bloga – notuj ilość fanów zapisanych na newsletter lub fanów śledzących Twojego fanpage’a.
  • Oszczędzając na wymarzoną podróż lub inną rzecz, na której bardzo Ci zależy.

 

Już dziś wiesz wystarczająco dużo, by osiągnąć większość ze swoich celów. Wystarczy, że zaczniesz działać. Zacznij  regularnie notować swoje wyniki i nie pozwól, by Twoje wykresy stały w miejscu!

Przytoczone na podstawie „Potęga kiedy. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem”. Michael’a Breusa.

 

Jeśli spodobał Ci się wpis „Czy można schudnąć i osiągnąć inne cele bez wysiłku?” koniecznie przeczytaj również: