You are here: Home » Rozwój osobisty » Oni nie pouczają. Oni inspirują.

Oni nie pouczają. Oni inspirują.

W biznesie trzeba być wyrazistym. By dojść na szczyt, warto się wyróżniać, być oryginalnym i mieć „świeże” pomysły. A taki właśnie pomysł ma Personality Improvement Institute – w skrócie PII.

Działalność PII w Polsce trwa nieprzerywanie od ponad 10 lat. W tym czasie Instytut zajmował się rozwojem osobowości i kompetencji miękkich. I nie byłoby może w tym nic niezwykłego, gdyby nie ich ostatni pomysł: cykl wykładów  i kursów dotyczących samorozwoju, szczęścia i życia zgodnie z własnymi wartościami.

Dlaczego pomysł jest oryginalny? Ponieważ w materiałach stworzonych przez PII nie usłyszymy trenerów osobistych, a znanych aktorów i dziennikarzy m.in. Jerzego Stuhra, Adama Ferency i Danutę Stenkę.

 

Trenerom osobistym można wierzyć lub nie. Co jednak zrobić, słysząc

„Sukces w znaczeniu pieniądze i sława, to jeszcze nie szczęście.”

z ust Jerzego Stuhra? Człowieka który wiele osiągnął, przez wiele przeszedł, a przy tym uśmiech go nie opuszcza? 

***

Kurs jest naprawdę świetny. Jeśli chcesz się o tym przekonać – masz szansę. Personality Improvement Institute ufundował dla czytelników mojego bloga 6 nagród, w postaci kursów audio i materiałów wideo:

 

Konkurs #1 [zakończony]

Konkurs polega na udzieleniu odpowiedzi na 3 pytania dotyczące Personality Improvement Instytut i przesłaniu ich na maila machalicadawid@zorganizowani.com. *

Nagrodą w pierwszym konkursie jest wybrany przez zwycięzcę wykład audio z oferty Personality Improvement Institiute:

 • Wykład: „Jak być szczęśliwym”
 • Wykład: „Jak rozwinąć poczucie własnej wartości”
 • Wykład: „Jak poznawać siebie”
 • Wykład: „Jak rozwinąć poczucie własnej wartości”
 • Wykład: „Jak odnaleźć wartości nadrzędne”

Zwycięzcami będą pierwsze 3 osoby, które przyślą mi komplet poprawnych odpowiedzi na poniższe pytania:

 1. Jaka jest misja PII?
 2. Czy „Inspirujący wykład: Jak być szczęśliwym” jest dostępny również w formie ebooka?
 3. Od którego roku PII wspólpracuje z Polskim Związkiem Niewidomych?

Odpowiedzi można przesyłać do 6 czerwca 2017.

Danuta Stenka Inspirujący wykład Personality Improvement Institute

Fot. Personality Improvement Institute

Konkurs #2 [zakończony]

Ten konkurs jest bardziej subiektywny. 🙂 By zdobyć jedną z 3 nagród – wybrany wykład wideo  z oferty PII.  należy do 6 czerwca 2017 roku w komentarzu pod tym wpisem, podzielić się swoją opinią na temat tego, co Twoim zdaniem czyni produkty PII wyróżniającymi się na tle innych podobnych materiałów. Co sprawia, że chcesz do nich sięgnąć (choćby za sprawą uczestnictwa w tym konkursie)?

 

Życzę Powodzenia! I zachęcam do zapoznania się z pełną ofertą materiałów Personality Improvement Institute dostępnych w serwisach Virtualo, Vimeo oraz Audiotece.

* Biorąc udział w pierwszym konkursie, wyrażam zgodę na przekazanie mojego adresu email przedstawicielowi Personality Improvement Institute, w celu otrzymania nagrody.

 • 1. Misją PII jest inspirowanie („Nie pouczamy, inspirujemy”). „(…) taki sposób kształcenia, by uczący nie odczuł, że jest uczony czy pouczany. Uczenie rozumiemy jako udzielenie pomocy w samodzielnym dotarciu do celu, jakim jest dojrzała osobowość.”
  2. Tak jest dostępny w formie e-booka w sklepie PII.
  3. PII współpracuje z Polskim Związkiem Niewidomych od 2016 roku

 • Uczestnikom życzę powodzenia 🙂 Obsada aktorska faktycznie zacna 🙂 Stenkę uwielbiam! 🙂

 • Trenerzy „zawodowi” bazują często na teorii. PII to wiedza z praktyki. Osoby, które tworzą wykłady to ludzie, którzy nie muszą nas przekonywać czy czegoś udowadniać. Ich praktyka, ciężka praca o docelowo sukces mówią same za siebie.

 • Jagoda

  Czym się wyróżniają produkty PII od innych? Na pewno oryginalnością, piękną oprawą muzyczną, wyjątkową obsadą aktorską i prostym językiem. Z reguły, gdy słucham, oglądam albo czytam podobne filmy lub książki nie do końca im ufam, mam wrażenie, że są przejaskrawione i nad wyraz fantastyczne. W przypadku trailerów PII tak nie jest. Są podawane historie ludzi z życia wzięte – Marek Kamiński, Albert Einstein i chociażby sami aktorzy – wielkie gwiazdy polskiego kina. Ci ludzie nie mięli łatwego startu w życiu, ale dzięki wytrwałości, pracy i wierze we własne możliwości pokazali ile można osiągnąć jeśli się tylko chce. Nie są to jakieś puste hasła i slogany. Kluczowe jest to, że nad tym programem pracowali naukowcy z różnych dziedzin – biznesu, psychologii, nauk humanistycznych, ludzie którzy posiadają tytuły naukowe za swoja prace i osiągnięcia i maja pojęcie o czym mówią. Warto zaufać komuś, kto sam przeszedł drogę do sukcesu i dzieli się własnymi spostrzeżeniami czy doświadczeniami. A Stenkę czy Ferencego bardzo cenię i zawsze chętnie ich obejrzę 🙂 Takich ludzi mogę słuchać w nieskończoność.